Sık Sorulan Sorular

Dyno test nedir ?

Dyno testi aracın yere verdiği motor gücüdür. Dyno test yüzdesi bilinenin aksine motor ömrü değildir. Testi sonrası verilen bu yüzden aracın ürettiği gücün yere verdiği kuvvetin yüzdesidir. 

Ekspertiz ücretini kim öder?

Ekpertiz ücretini alıcı ve satıcı kişiler kendi aralarında anlaşma sağlamadığı taktirde her zaman hizmeti talep eden taraflarca ödenir. 

Kurumsal ekspertiz mi bağımsız ekspertiz mi?

Ekspertiz istasyonu seçerken en önemli detay istasyonun TSE belgeli olması şarttır. Yasal olarak sizin hakkınızı savunurken avantajınız olacaktır. Kurumsal firmalari tercih etmenizi önermemizin en önemli detayı ise bir problem yaşadığınızda ekspertiz istasyonundan geri dönüş alınmaz ise genel merkez veya daha üst birimler ile görüşerek işinizi daha hızlı çözebilirsiniz.

Kilometre kontrolü nasıl yapılır?

Araçlarda kilometre kontrolü öncelikle yasal sistemlerden yapılmalıdır araç yetkili servis bakımlı ise servis kayıtlarına bakılmalı eğer araç yetkili servis kayıtları yok ise aracın TüvTürk muayene sistemi üzerinde sorgulama yaparal kontrol edilmelidir.

Sadece kaporta testi yeterli mi?

Araçlarda yapılan ekspertiz sırasında sadece kaporta ekspertiz yeterli değildir. Bir çok marka ve model araçlarda bilindiği kadarıyla kronik arızalar kullanım kaynaklı arızalar meydana gelebiliyor. Aracın model kilometresi fark etmeksizin her zaman detaylı ekspertiz sizin maddi olarak avantajınız olacaktır